در دنیای امروز وسیله نقلیه معمولا جزئی از اجزای اصلی زندگی هر شخص و خانواده‌ای به حساب آمده و در بیشتر کشورها خرید خودرو معیاری برای راحتی و رفاه بیشتر است ولی این معیار در هر کشوری، متفاوت است. به طور کل تعداد خودرو‌ها در هر کشور متفاوت است. یکی از عوامل تعداد مختلف خودروها در هر کشور، جمعیت ساکن در آن کشور است.

در دنیا کشور‌های پر‌جمعیتی مانند هند و چین وجود دارد که نسبت به جمعیتی که دارند، تعداد خودروها نیز در این کشورها زیاد است اما معیار برای سنجش تعداد خودروهای یک کشور، تعداد خودروها در هر هزار نفر است.

در این مطلب قصد داریم تا به  به ۸ کشور جهان با بیشترین تعداد خودرو نسبت به جمعیت آن کشور بپردازیم.

سان مارینو سومین کشور کوچک اروپاست؛ سان مارینو تقریبا ۳۱۰۰۰ نفر جمعیت دارد که در حدود هزار نفر از آنان خارجی و بیشتر شهروند کشور ایتالیا هستند. بزرگترین اتوبان در این کشور حدودا ۸ کیلومتر طول دارد ولی جالب است که بدانید ۱۲۶۳ خودرو به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در این کشور وجود دارد که باعث شده است در رده نخست قرار بگیرد.

یکی دیگر از کشورهای کوچک جهان موناکو است، این کشور جمعیتی نزدیک به ۳۸۰۰۰ نفر دارد. جمعیت کم و درآمد بالای مردم در این سرزمین باعث شده است که تعداد بالای خودروها در این کشور به چشم بیایند. بسیاری از شهروندان کشور موناکو بر این باورند که در اختیار داشتن خودروی لوکس نشان از سطح بالای کلاس یک فرد است و به همین دلیل می‌توان اتومبیل‌های گران‌قیمت بسیاری را در خیابان‌های این کشور یافت. در این کشور به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۸۹۹ خودرو موجود است.

آمریکا یکی از کشورهای بزرگ و پرجمعیت در دنیا است، جمعیت ایالات متحده آمریکا در حدود ۳۱۶ میلیون نفر است. در این کشور پهناور برندهای متعددی از خودروها وجود دارد که بعضی‌ها ساخت خود این کشور هستند و بقیه از نواحی مختلف دنیا به این کشور وارد شده‌اند. در آمریکا حدود ۸۰۰ خودرو به ازای هر هزار نفر وجود دارد که باعث شده است این کشور جایگاه سوم را در این لیست به خود اختصاص دهد.

لیختن‌اشتاین یکی از کشورهای کوچک در اروپا است؛ این کشور جمعیتی حدود ۳۶ هزار نفر دارد. در این منطقه به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، ۷۵۰ خودرو وجود دارد که نشان‌دهنده این است که مردم این ناحیه علاقه دارند تا حتما از خودروی شخصی خود برای رفاه بیشتر استفاده کنند.

ایسلند هم یکی دیگر از کشور‌های کوچک در اروپا است که مساحتی نزدیک به ۱۰۳ هزار کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۳۱۳ هزار نفر دارد. ایسلند مناطق قابل سکونت بسیار کوچکی دارد و تعداد زیادی از مردم آن خودروهای شخصی خود را در اختیار دارند. این کشور به ازای هر هزار نفر ۷۴۵ خودرو وجود دارد که باعث شده است ایسلند در جایگاه پنجم این لیست قرار بگیرد.

این کشور کوچک در شمال اروپا قرار دارد. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت ۵۰۰هزار نفری‌اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید و خودروهای لوکس زیادی در این سرزمین وجود دارد. در لوکزامبورگ به ازای هر هزار نفر، ۷۴۰ خودرو موجود است.

یکی دیگر از کشورهای حاضر در این لیست، استرالیا است. استرالیا یکی از کشورهای پهناور دنیا به حساب می‌آید و به طور تقریبی حدود ۲۰ میلیون جمعیت در آن زندگی می‌کنند. متناسب با جمعیت زیادی که در این کشور زندگی می‌کنند تعداد خودروهای موجود در این کشور نیز زیاد است؛ به‌ طوری که آمار نشان می‌دهد در هر هزار نفر، ۷۳۶ خودرو به ثبت رسیده است.

نیوزلند کشوری در جنوب غربی اقیانوس آرام و یکی از زیباترین کشورهای جهان در زمینه مناظر طبیعی است. این کشور دارای  اقتصاد پیشرفته و پررونقی است. این طور که از شواهد پیداست در حال حاضر بخش بزرگی از جمعیت این کشور اتومبیل شخصی خود را در اختیار دارند که نشان می‌دهد مردم آن ترجیح می‌دهند تا با سفر در جاده های این کشور از مناظر متنوع آن لذت ببرند. آمارها حاکی از آن است که در هر ۱۰۰۰ نفر مردم این کشور ۷۱۲ خودرو وجود دارد.

در این آمار جهانی کشور ایران تقریبا با ۲۱۵ خودرو به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، حدودا رتبه ۷۰ را دارد. در سال‌های اخیر مردم ایران علاقه زیادی برای خرید خودرو از خود نشان داده‌اند و همان‌طور که می‌دانید برندهای مختلف از سراسر دنیا به ایران وارد شده‌اند. یکی از ۱۰ برند قدرتمند دنیا، میتسوبیشی است که در میان مدل‌های این برند میتسوبیشی لنسر جز محبوب‌ترین‌ها است که در سراسر جهان مورد اسقبال مردم دنیا قرار گرفته است. در سال‌های اخیر برند میتسوبیشی با نمایندگی رسمی آرین موتور به ایران نیز وارد شده است که مورد پسند ایرانیان قرار گرفته است و در حال توسعه است.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط