آرین موتور

میتسوبیشی e-Evolution

mitsubishi e-Evolution میتسوبیشی e-Evolution

در چند روز گذشته باز هم میتسوبیشی خبرساز شد و تمام توجهات را به خودش جذب کرد؛ این کمپانی اتومبیل‌سازی ژاپنی، از به نمایش گذاشتن خودروی جدید میتسوبیشی در نمایشگاه امسال توکیو خبر داد. میتسوبیشی e-Evolution نام محصول جدید این کمپانی بزرگ است که قرار است در ماه آینده در نمایشگاه وسایل نقلیه توکیو ۲۰۱۷ به نمایش در آید.

نمایشگاه وسایل نقلیه توکیو یکی از مکان‌هایی در دنیا به حساب می‌رود که همیشه در آن باید منتظر دیدن کانسپت‌های حیرت‌انگیز از برند‌های معروف دنیا باشیم، حال میتسوبیشی با خبری که از اتومبیل خود یعنی میتسوبیشی e-Evolution داد، انتظار را برای نمایشگاه توکیو ۲۰۱۷ سخت‌تر کرد.

میتسوبیشی طی چند روز گذشته، سه اسکرین شات از میتسوبیشی e-Evolution منتشر کرد که هر سه آن‌ها رندرینگ اولیه این خودرو را توسط طراحان صنعتی میتسوبیشی نشان می‌دهند. بر اساس رندر اولیه میتسوبیشی e-Evolution به نظر میرسد با یک خودرو SUV رو به رو باشیم. از پترن‌هایی که طراحان صنعتی میتسوبیشی برای رندرینگ میتسوبیشی e-Evolution استفاده کرده‌اند، می‌توان به این نتیجه رسید که میتسوبیشی e-Evolution، یک خودرو با ظاهری مدرن و بسیار کانسپت قوی خواهد بود، در عین حال این نگرانی را نیز بوجود می‌آورد که ممکن است میتسوبیشی e-Evolution، فقط در حد یک کانسپ بماند و هیچگاه تولید نشود. آناتومی کلی میتسوبیشی e-Evolution سبک جدیدی را پیروی می‌کند که امروزه در خودرو‌های شاسی‌ بلند کامپکت می‌توانیم مشاهده کنیم اما اگر بخواهیم از طراحی کلی میتسوبیشی e-Evolution صحبت کنیم، به نظر می‌رسد میتسوبیشی از زبان جدید طراحی احساسی برای طراحی فرم بدنه و البته جزئیات میتسوبیشی e-Evolution استفاده کرده است. فرم کشیده چراغ‌های عقب و جلو میتسوبیشی e-Evolution حس تهاجمی و البته مدرنی را برای ما تدائی می‌کند که قبل از آن در هیچ اتومبیلی احساس نشده است. چراغ‌های مه شکن در بالای سپر و در زیر چراغ‌های اصلی قرار دارد، از همین رو به نظر می‌رسد فرم جلو میتسوبیشی e-Evolution یک فرم اسپرت و عضلانی باشد.

 

بر اساس گفته مدیران ارشد میتسوبیشی، مهندسان این کمپانی برای خودروی میتسوبیشی e-Evolution سیستم جدید انتقال نیروی این شرکت را در نظر گرفته‌اند؛ نمونه این سیستم در میتسوبیشی اوتلندر PHEV استفاده شده است و به عنوان یک سیستم نوین به نام میتسوبیشی ثبت شده است، در این سیستم سه نوع پیشرانه در اتومبیل قرار داده می‌شود که یکی از آن‌ها موتور بنزینی و دو پیشرانه دیگر موتور‌های الکتریکی خودرو هستند. این پلاگین جدید میتسوبیشی، قادر است به راننده این اجازه را بدهد که بین سه حالت EV ، سری و موازی یکی را انتخاب کند. حالت EV حالتی است که تمام نیروی حرکتی اتومبیل از طریق موتور‌های الکتریکی تامین می‌شود. در پلاگین جدید میتسوبیشی، سیستم‌های هوشمند به کار رفته در خودرو به آنالیزور‌هایی مجهز هستند که قادرند به صورت اتوماتیک نیروی مورد نیاز خودرو را برای حرکت در جاده‌های مختلف بررسی کنند و بر اساس فشار وارد شده به هر چرخ نیروی محرکه را به اتومبیل انتقال دهند. البته هنوز جزئیاتی در خصوص نوع موتور و نوع باطری‌های به کار روفته در سیستم الکترونیک میتسوبیشی e-Evolution منتشر نشده است ولی انتظار می‌رود، میتسوبیشی در طراحی سیستم‌های داخلی این خودرو سنگ تمام بگذارد و همگان را حیرت‌زده کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط