خاطره بازی نوستالژیک با لنسر

میتسوبیشی لنسر از جمله خودروهای خاطره ساز در دهه ۶۰ و ۷۰ در کشورمان است. در دوره‌ای که اگرچه برندهای رنگارنگ خودرو در کشورمان حضور نداشتند اما چند مدل با روزگار زندگی ایرانیان گره خورده بود. بدون تردید خانواده‌ میتسوبیشی به خصوص لنسرهای جوان پسند از آن دست خودروها بودند که تا امروز اسم و خاطراتشان در اذهان عمومی به یادگار مانده است. امروز اما با چرخشی ۱۸۰ درجه ای از آن دوران  لنسر یا همان سواره نظام میتسوبیشی با تغییر چهره ای شگفت انگیز مدل ۲۰۱۷ خود را عرضه کرده است. لنسری که از دیرباز به سرعت و شتابی منحصر به فرد معروف بود امروز با صورتی مدرن تر و شمایلی جذاب به میدان رقابت رفته است.

آخرین نسخه خودروساز ژاپنی برای طراحی ظاهری لنسر ۲۰۱۷ با تغییرات زیادی همراه بوده است. تغییراتی که در نگاه اول این خودرو را با جلوپنجره ای جسورانه به مخاطب معرفی می‌کند. همچنین که خطوط طراحی شده و ظریف روی درب‌ها نیز از جمله نکاتی است که در اولین ملاقات با لنسر ۲۰۱۷ جلب توجه می‌کند. لنسر جدید اما بر پایه پلتفرم همان لنسر ۲۰۰۷ طراحی و تولید شده است. محصولی که گفته شده با ۳ حجم موتور ۱.۶ لیتری با قدرت ۱۱۳ اسب بخار، موتور ۱.۸ لیتری با توان ۱۴۰ اسب بخار و در اخر موتور ۲ لیتری با حداکثر قدرت ۱۴۶ اسب بخار برای عرضه به بازارهای جهانی آماده شده است. البته ارمغان تازه‌ میتسوبیشی برای دوست‌داران لنسر یک EX را نیز در پسوند نام خود گنجانده است که این نیز برای متمایز کردن این محصول از دو مدل لنسر دیگری است.

باید اضافه کنیم که در لنسر جدید طرح شیشه لچکی‌های عقب به کلی به روز شده و در عقب خودرو نیز چراغ ها و سپر نیز به کلی متحول شده است. این تغییرات به نوعی رخداده که ظاهر خاطره‌انگیز لنسر کماکان حفظ شده و البته مفهوم جوان‌پسند بودن و اسپرت خودرو نیز همچنان به بیننده منتقل می‌شود.

نگاهی به مشخصات فنی لنسر ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که ۵۹ لیتر بنزین را درون باک خود جای دهد. لنسر جدید مجهز به امکان تعویض دنده پشت فرمان است و حداکثر ۲۰۵ کیلومتر سرعت دارد.

این خودرو که استاندارد آلایندگی یورو ۵ را نیز پاس کرده در زمره خودروهای دوستدار محیط زیست به حساب می‌آید و در میزان مصرف سوخت ترکیبی ۶.۶ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بنزین می‌سوزاند.

لنسر تازه وارد به ۷ کیسه هوای ایمنی مجهز است و از بهره‌گیری از سیستم‌های نوین ضد سرقت و ایموبلایزر در کنار سیستم تهویه مطبوع و سنسور و دوربین دید عقب، به خودرویی ایمن و راحت تبدیل شده است.

تنظیم صندلی راننده به صورت برقی، رینگ آلومینیومی ۱۸ اینچی و بلوتوث جهت مکالمات تلفنی از جمله آپشن‌های لنسر جدید است. البته نباید از یاد برد که طراحی ظاهری و داخل اتاق خودروهای برند میتسوبیشی برای تمام عاشقان این برند ژاپنی نیازی به معرفی ندارد. هندلینگ متفاوت و طول عمر قطعات در این خانواده قابل قیاس با هیچ برندی نیست.

با انتخاب لنسر ۲۰۱۷ می‌توانید نوستالژی دیروزتان را با امکانات روز دنیا یک بار دیگر محقق کنید. آرین موتور به عنوان نماینده رسمی شرکت میتسوبیشی در کشورمان، ارمغان جدید این خودروساز ژاپنی را به علاقمندان عرضه می‌کند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط