نوروز مبارک!

نوروز مبارک!
 20 مارس 2017
 دسته بندی:  بلاگ  
 برچسب:   ، ،  

نوروز، بزرگترین و قدیمی‌ترین جشن ایرانی است که امروزه حتی با گذشت چندین هزار سال از پیدایش آن، پرشورتر از همیشه برگزار می‌شود. منشا و زمان پیدایش نوروز به درستی معلوم نیست، بر طبق روایت‌ها رواج نوروز در ایران به سال ۵۳۸ قبل از میلاد و در برخی از روایت‌ها، از زرتشت به عنوان بنیان‌گذار این جشن نامبرده‌اند.

زمان برگزاری این جشن، آغاز فصل بهار است و در کشورمان آغاز سال نو محسوب می‌شود، نوروز در واقع مجموعه‌ای از چند جشن مختلف است که با چهارشنبه سوری شروع شده و با مراسم الفه، که در آرامگاه‌ها و مساجد برگزار می‌شود و بیشتر برای احترام به کسانی که دیگر پیش ما نیستند، به پایان می‌رسد. امروزه نوروز با جشن طبعیت به پایان می‌رسد که در این روز، ایرانیان به همراه خانواده به طبیعت رفته و اوقات خوشی را در کنار دوستان و خانواده‌ خود می‌گذرانند.

عید نوروز در ۴ اسفند ۱۳۸۸ توسط مجمع عمومی سازمان ملل، با ریشه‌ ایرانی، به قدمتی بیش از ۳ هزار سال، به ثبت رسید و برای نخستین بار نوروز ۱۳۹۱ را در صحن عمومی سازمان ملل و یونسکو به میزبانی ایران جشن گرفتند و دبیر کل سازمان ملل نیز به همین مناسبت پیامی صادر کرد.

ایرانیان عزیز، معمولا هر ساله در تعطیلات سال جدید به مسافرت می‌روند و اوقات خوشی را در طبعیت زیبای ایران سپری می‌کنند، آرین موتور برای هر چه بهتر برگزار کردن این تعطیلات، مطلبی پیرامون سفرهای نوروزی تهیه کرده است، به افرادی که امسال قصد دارند تا نوروزشان را با سفر تکمیل کنند، توصیه می‌کنیم تا این مطلب را در ایجا بخوانند.

آرین موتور، نمایندگی رسمی میتسوبیشی موتورز در ایران، نوروز باستانی و بین‌المللی را به تمام هم‌میهنان و ایرانیان عزیز تبریک و تهنیت می‌گوید و به منظور رفاه حال مشتریان، خدمات ویژه‌ای در سفرهای نوروزی برای مشتریان عزیز در نظر گرفته است که جزییات آن‌ را می‌توانند در اینجا مطالعه کنند.