مکمل های خودرو

مکمل‌ها یا به عبارتی Additive ها انواع مختلفی دارند و اصولا به هر ماده‌ای که به مایعات خودرو اضافه شود، مکمل گفته می‌شود. مکمل‌ها برای بنزین، روغن و سایر مایعات خودرو ساخته شده‌اند اما رایج‌ترین مکمل خودرو، اکتان بوستر (Octane Booster) است.

مکمل‌های زیادی وجود دارد که هرکدام کاربرد متفاوتی دارند از جمله مکمل تمیز کننده سیستم سوخت، مکمل پاک کننده موتور، و بسیاری موارد دیگر.

 

<< جهت دانلود کاتالوگ هر محصول، بر روی عکس مربوطه کلیک نمایید >>

[cq_vc_separator title=”” bgcolor=”#333333″ fontcolor=”#ffffff” borderstyle=”dashed”]

اکتان بوستر S

اکتان بوستر S

اکتان بوستر

اکتان بوستر

 

اکتان بوستر

 

 

اکتان بوستر همان طور که از نامش پیداست، عدد اکتان بنزین شما را 3 تا 8 نقطه افزایش می‌دهد. این افزایش عدد اکتان موجب بالا رفتن کیفیت بنزین و رسیدن به زمان مناسب برای احتراق بنزین در سیلندر می‌شود.

اکتان بوستر یکی از مکمل‌ها یا Additive ها و رایج‌ترین آنهاست چراکه مصارف زیادی دارد و می‌توان از آن برای هر خودرویی و هر بنزینی استفاده کرد.

[cq_vc_separator title=”” bgcolor=”#333333″ fontcolor=”#ffffff” borderstyle=”dashed”]

پاک کننده سیستم سوخت بنزینی

پاک کننده سیستم سوخت

پاک کننده سیستم سوخت هیبریدی

پاک کننده سیستم سوخت

 

پاک کننده های سیستم سوخت

 

 

بنزین ورودی به باک خودرو همواره دارای مقادیری آلودگی و رسوبات است. از میان این آلودگی ها رسوبات کربنی باعث اخلال در روند انتقال و پاشش سوخت و گرفتگی سوزن انژکتور خودرو می‌­شوند. پاک کننده های سیستم سوخت (Fuel System Cleaners) کربن و مواد زائد کربنی تولید شده در سوخت و سیستم سوختی خودرو را از بین برده و تصفیه می­کنند. همچنین این مواد گاهاً به عنوان مواد ضد خوردگی برای جلوگیری از ایجاد واکنش های خوردگی در سیستم ذخیره و انتقال سوخت خودرو نیز معرفی می‌­شوند.

نوع دیگری از پاک کننده ها به پاک کننده انژکتور خودرو معروف هستند که وظیفۀ آن­ها زدودن رسوبات کربنی تشکیل شده بر انژکتور خودرو است که این رسوبات باعث تأثیرات منفی بر راندمان و مسافت پیموده شده توسط سوخت خودرو می­‌شود. ایجاد رسوبات کربن روی انژکتور مشکلی است که به خصوص برای خودروهای با دور موتور بالا مهم و شایع است.

[cq_vc_separator title=”” bgcolor=”#333333″ fontcolor=”#ffffff” borderstyle=”dashed”]

مایع پاک کننده موتور

مایع پاک کننده موتور

مایع پاک کننده موتور

 

 

مایعی که می‌تواند تمام‌ کثیفی‌ها و ذرات فلز باقی‌مانده بین قطعات را از موتور خودرو شما خارج ‌کند. فلاش‌اویل‌ها، ادتیو شیمیایی خاصی در ترکیب خود دارند که با چند دقیقه کار کردن در موتور خودرو، می‌تواند تمام‌ آلودگی‌ها و رسوب‌ها را بشوید و از بین ببرد.

کافی است چند دقیقه موتور خودرو را به‌صورت درجا به کار بیندازید و درحالی‌که این نوع از روغن را جایگزین روغن موتور معمولی کرده‌اید منتظر بمانید تا تمام‌ آلودگی‌های سطوح داخلی موتور پاک و هنگام تعویض روغن از داخل محفظه موتور خارج شود. تخلیه شوینده شیمیایی درست مانند تخلیه روغن‌موتور انجام می‌شود.

در واقع، فلاش‌موتور زمانی انجام می‌شود که روغن قدیمی تخلیه می‌شود و قبل از اینکه روغن جدید ریخته شود، ماده شوینده اضافه می‌شود.