در اینجا می‌توانید سوالات متداول را به همراه جواب‌هایشان ببنید، در قسمت خرید و شماره‌گذاری سوالات مربوط به خرید خودرو از آرین‌موتور، در بخش محصولات میتسوبیشی، سوالات مربوط به خودروها و در قسمت نگهداری، سوالاتی درباره‌ی نگهداری خودرو می‌توانید مشاهده کنید.

خرید و شماره‌گذاری,محصولات میتسوبیشی,نگهداری خودرو,ایمنی

تمامی خودروها دارای ۵ سال یا ۱۵۰ هزار کیلومتر گارانتی می‌باشند.

بله، اصل و کپی کارت ملی(پشت و رو)، شناسنامه(تمامی صفحات) و فیش واریزی پیش‌پرداخت نیاز است.

خیر، حق‌الزحمه عاملیت‌های مجاز توسط شرکت تامین و پرداخت خواهد شد،بنابراین پرداخت هرگونه وجهی تحت هرعنوان توسط متقاضی به عاملیت برخلاف مقررات شرکت بوده و غیرمجاز می‌باشد.

بله، بیمه شخص ثالث سال اول، برعهده شرکت است.

خیر. تمامی هزینه های شماره گذاری به عهده شرکت می باشد و هزینه ای از سوی مشتری پرداخت نخواهد شد

خودروی اوتلندر تیپ پنج،دارای گرمکن فرمان، سنسورهای پارک عقب و جلو،دستگیره‌های خارجی کرومی، آنتن کوسه‌ای، سنسور باران، نشانگر آب مخزن برف پاک‌کن، دو سوکت برق ۱۲ ولتی، ترمز دستی برقی و دوربین ۳۶۰ درجه است.

از میان محصولات میتسوبیشی، اوتلندر تیپ سه و پنج، میراژ و ای‌اس‌ایکس سیستم ورود و خروج بدون کلید دارند.

بله، تمامی خودروهای میتسوبیشی آپشن کروز کنترل را دارند.

بله، اوتلندر تیپ سه و پنج و ای‌اس‌ایکس قابل تبدیل به حالت دو دیفرانسیل هستند.

اوتلندر تیپ سه و پنج، لنسر و ای‌اس‌ایکس امتیاز کامل(۵ ستاره) و میراژ ۴ ستاره ایمنی دریافت کرده‌اند.

جدیدترین خودروی میتسوبیشی، اکلیپس‌کراس‌اور هست که زمستان سال ۹۶ به ایران وارد خواهد شد.

بله. امکان تست درایو برای تمامی محصولات میتسوبیشی موجود است.

کاهش ضخامت لنت ترمز، صدای نامتعارف هنگام گرفتن ترمز، انحراف و کشش خودرو به یک سمت، لرزش خودرو هنگام ترمز و ناپایداری خودرو در هنگام ترمز نشانه‌های نقص در سیستم ترمز است.

سوپرشارژر به صورت مکانیکی توسط تسمه یا زنجیر مستقیم از میل لنگ نیرو می‌گیرند ولی توربوشارژر با استفاده از دود خروجی از موتور کار می‌کند.

در فصول سرد سال ماهی یکبار کولر خودرو را به مدت چند دقیقه روشن کنید.

یکی از عادت‌های غلط، گرم کردن خودرو در حالت ایستاده به مدت طولانی می‌باشد، این کار باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز خواهد شد و گرمای منتقل شده به موتور، به آن آسیب خواهد زد. بهتر است ماشین نهایتا یک دقیقه ثابت باشد و چند کیلومتر اولیه با سرعت پایین طی شود.

یکی از عمده‌ترین دلایل سوختن پمپ بنزین، صبر کردن رانندگان برای بنزین زدن زمانی است که چراغ بنزین آن‌ها روشن می‌شود، دلیل این امر این است که رسوبات و ناخالصی‌های ته باک وارد مسیر سوخت می‌شود و باعث اختلال در کار پمپ بنزین می‌شود.

برای انجام سرویس‌های ادواری یا در صورت خرابی، می‌توانید به تمام عاملیت‌های مجاز آرین‌موتور که دارای خدمات پس از فروش هستند مراجعه کنید، برای مشاهده عاملین مجاز ما در شهر خود روی این لینک کلیک کنید.

در حال حاضر خدمات امداد در شهر تهران انجام می‌شود و خودرویتان به نزدیک‌ترین عاملیت خدمات پس از فروش رسانده خواهد شد و به زودی در سراسر جاده‌های کشور نیز طرح امدادی خواهیم داشت.

طول عمر لنت به فاکتورهایی از قبیل نوع خودرو، سرعت، وزن، شرایط جاده‌ای، متریال لنت ترمز و نوع رانندگی و نوع دیسک چرخ بستگی دارد.

در رانندگی عادی در خیابان، لنت های جلو در خودروهای دنده‌ای به طور معمول ۸۰-۶۰ هزار کیلومتر و در خودروهای اتوماتیک ۴۰-۳۰ هزار کیلومتر دوام خواهند داشت، لنت های عقب ۲-۳ برابر  بیشتر از لنت های جلو عمرخواهند کرد.

فیلتر روغن در هر ۷۵۰۰ کیلومتر با روغن تعویض گردد و فیلتر بنزین میتسوبیشی لنسر هر ۳۰۰۰۰ و بقیه محصولات هر ۶۰۰۰۰ کیلومتر باید تعویض گردند.

بیش از حد گرم شدن موتور خودرو را به اصطلاح جوش آوردن می‌گویند، دلایل آن می‌تواند پایین بودن سطح مایع داخل خودرو، عدم کارکرد مناسب تسمه‌های خودرو، مشکل در کارکرد فن خنک کننده و تجهیزات وابسته، کثیف بودن و گرفته بودن شیارهای رادیاتور، خرابی در قسمت ترموستات خودرو، اضافه بار خودرو و حرکت با دنده سنگین و سر بالایی است

بله، بسیاری از ضدیخ‌ها دارای ماهیت خورنده هستند، از این رو توصیه می‌شود تا هر ۲ الی ۳ سال، با توجه به میزان کارکرد خودرو محتوای رادیاتور تخلیه شود. در غیر این صورت رسوب‌گذاری و جمع شدن گرد و غبار باعث بسته شدن مجاری عبوری سیال خنک کننده خواهد شد و عملکرد سیستم خنک‌کاری را کاهش خواهد داد.

[/vc_tta_accordion]

در خودرو تعدادی سنسور وجود دارد که در صورت برخورد با‌ آن‌ها ایربگ‌های مربوط به آن ناحیه عمل می‌کند، این سنسورها در جلوی خودرو، در کنار درب‌ها و در پایین ستون B نصب شده‌اند.

به صورت کلی به سیستم‌هایی که اطلاعاتی از نحوه عملکرد و وضعیت خودرو در داخل و در خارج از بدنه به راننده و می‌دهد سیستم‌های هشدار دهنده ایمنی گفته می‌شود و برای مثال می‌توان به سنسور پارک، سیستم پایش نقاط کور، دوربین ۳۶۰ و غیره اشاره کرد.

بله، تمامی محصولات میتسوبیشی دارای سیستم ضد سرقت هستند.