نکاتی درباره نگهداری رنگهای خاص خودرو

نکاتی درباره نگهداری رنگهای خاص خودرو
 25 آگوست 2018
 دسته بندی:  بلاگ  
 برچسب:    

اثر صمغ و شيره درختان:
اثر صمغ و شيره درختان باعث تخريب فيلم رنگ مي گردد.
راه حل: اثر شيره درختان ويا قطران را با مواد الكلي از روي سطح پاك نماييد.
هميشه به محض مشاهده اثر صمغ و شيره درختان، خودرو را كاملا” تمييز نماييد، زيرا تا زماني كه چسبنده مي باشد، مي توان آن را از روي بدنه پاك كرد و در زماني كه خشك شده است با مواد الكلي بدنه را تميز نماييد و سپس خودرو را بشوييد.

اثر بنزين
اثر لكه بنزين خارج شده از باك بنزين
راه حل: سعي كنيد باك را كاملاً پر نكنيد و پس از خارج شدن بنزين از باك آن را با پارچه نرم تميز نماييد.
تا جايي كه امكان دارد از پر كردن بيش از حد باك، دوري كنيد و در هر صورت اگر اين اتفاق بيافتد بهتر است با پارچه نرم، منطقه آلوده را پاك نماييد.

اثر قهوه يا شربت ها:
بيشتر شربت ها داراي كربنات و اسيدهايي هستند كه مي توانند بر روي پوشش كيلير اثر مخرب داشته باشند.
راه حل: شستشوي بدنه
در هنگام مسافرت، ممكن است در هنگام استراحت و مصرف چاي و قهوه يا نسكافه با مواد شيرين، مقداري از شربت فوق بر روي رنگ بدنه بريزد، خيلي از نوشيدني ها از مواد اسيدي هستند و اسيد مي تواند بر روي رنگ اثر مخرب داشته باشد خصوصاً اگر زمان زيادي از ريختن مواد بر روي فيلم رنگ گذشته باشد و باعث سخت شدن مواد گردد و اگر از مواد كربنات و شكر استفاده شده باشد بايد هر چه سريع تر آن منطقه را تميز كرد.

اثر فضله پرنده:

تخريب رنگ در اثر خاصيت اسيدي فضله پرنده
راه حل: شستن خودرو
فضله پرنده بدليل داشتن مواد اسيدي، باعث تخريب رنگ و كيلير مي گردد بسته به نوع پرنده و نوع تغذيه، معمولاً اثرات تخريبي متفاوتي دارند، راحل براي رفع مشكل شستشوي سريع ماشين و يا تميز كردن با پارچه نرم با كمي آب و يا قرار ندادن خودرو در زير درختان مي باشد.

اثر حشرات:
اثر مواد اسيدي حشرات بر روي رنگ
راه حل: شستشوي ماشين
هنگام عبور در جاده ها خصوصاً در جاده هاي خارج از شهر و در زمان هاي غروب، اثرات حشرات را بر روي بدنه خودرو ديده باشيد، بدن اين حشرات به علت داشتن مواد اسيدي، در صورتي كه به موقع تمييز نشوند باعث تخريب رنگ مي گردد لذا بهترين راه حل شستشوي سريع ماشين مي باشد.