بهترین زمان برای خرید خودرو

بهترین زمان برای خرید خودرو
 9 اکتبر 2017
 دسته بندی:  بلاگ  

قیمت اتومبیل در بازار ایران، همیشه دچار نوساناتی بوده است؛ این نوسانات در بازار خودرو گاهی به دلیل مسائل سیاسی و بازرگانی بوده است و گاهی نیز به دلیل تصمیمات فروشندگان و واردکنندگان خودرو؛ همین موضوع سبب شده است خودرو در جامعه ایران به عنوان یک سرمایه شناخته شود و برخی از افراد با خرید و فروش به موقع اتومبیل می‌توانند به یک سود نسبی دست پیدا کنند. حال سوال اصلی که وجود دارد این است که، بهترین زمان برای خرید خودرو، چه زمانی است؟ ابتدا بهتر است بدانید که افزایش و کاهش قیمت خودرو جزء مسائلی است که زمان در آن نقش کوچکی را ایفا می‌کند و مسائلی همچون وضعیت اقتصادی تاثیر بیشتری بر روی نوسانات قیمت اتومبیل دارد؛ اما بر اساس آنالیز‌های کارشناسان خودرو، زمانی که اشتیاق برای خرید اتومبیل بالا می‌رود، قیمت اتومبیل نیز در بازار ایران به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند؛ به زبان ساده‌تر، هرچه خرید بیشتر باشد، قیمت خودرو نیز به همان اندازه افزایش پیدا می‌کند. بر اساس آمار‌های بدست آمده، در فصولی که آمار مسافرت‌های بین شهری بالا است، اشتیاق و تقاضای مردم برای خرید اتومبیل نیز افزایش پیدا می‌کند و از این رو قیمت نسبی اتومبیل نیز بالا می‌رود. بر اساس داده‌هایی که هر سال سازمان گردشگری در اختیار عموم قرار می‌دهد، در ایام عید نوروز بیشترین سفر‌های دخلی و خارجی انجام می‌پذیرد، همین موضوع می‌تواند دلیلی بر افزایش قیمت خودرو در روز‌های آخر سال باشد. در روز‌های پایانی سال، همیشه شاهد هجوم خریداران خودرو هستیم که همین موضوع سبب افزایش قیمت خودرو در این ایام می‌شود. فصل تابستان نیز فصل مسافرت است. بر اساس آمار‌های بدست آمده هر ساله صد‌ها نفر از شهروندان ایرانی در تابستان با اتومبیل شخصی خود به مسافرت می‌روند، که همین موضوع باعث افزایش قیمت اتومبیل در فصل تابستان است؛ همچنین باید اضافه کرد به دلیل افزایش حجم سفر‌ها در ماه شهریور، قیمت نسبی اتومبیل به بالا‌ترین حد خود در طول فصل تابستان می‌رسد.

طبق صحبت‌هایی که داشتیم به نظر می‌رسد فصل‌های پاییز و زمستان بهترین زمان برای خرید خودرو ‌می‌باشد؛ اما باید این را هم در نظر گرفت که در این فصول میزان آمار فروش اتومبیل نیز کاهش می‌یابد و نباید انتظار داشت با فروش خودرو در این فصول، سود بالایی نصیبتان شود. اما اگر عجله‌ای برای خرید خودرو ندارید، به شما پیشنهاد می‌کنم همیشه در زمان‌هایی اتومبیل مورد نظرتان را بخرید که فصل مسافرت به تازگی تمام شده است. ایام پس از تعطیلات نوروز یکی از این زمان‌هایی است که برای خرید خودرو بسیار مناسب می‌باشد و این امکان برای شما فراهم می‌شود که اتومبیل مورد نظرتان را در حداقل قیمت خرید کنید. البته قیمت برخی از خودرو‌ها مانند اتومبیل‌های کروک و یا آف‌رود بیشتر نسبت به نوع آب و هوا تغییر می‌کند؛ به عنوان مثال اتومبیل‌های کروک در تابستان به بیشترین میزان قیمت خود می‌رسند ولی در آب و هوای سرد و بارانی، طرفداران زیادی ندارند و دچار افت قیمت می‌شوند.

در آخر باید به این نکته توجه کرد که زمان فقط یکی از المان‌های موثر در تغییر قیمت اتومبیل است و برای اینکه بتوانید اتومبیل مورد نظرتان را با کمترین بودجه خریداری کنید، باید به بسیاری از عوامل دیگر نیز توجه کنید.

شرکت آرین‌موتور، نماینده رسمی میتسوبیشی موتورز در ایران، محصولات این برند را با شرایط ویژه‌ای برای هم‌میهنان عزیز فراهم کرده است، برای مطالعه شرایط فروش ویژه محصولات میتسوبیشی، اینجا کلیک کنید.